Kulübümüz

Tarihçemiz ve Başarılarımız

Cimnastik Başarılarımız

2002 yılında kulübümüzde Ritmik Jimnastik çalışmaları, ülkemizin Ritmik Cimnastik‘te ilk milli takım antrenörlerimizden Emel Yavan’ın çalışmalarıyla başladı. İlk yıl sporcumuz Beyza Çilbir küçük kızlarda  Ankara 1.‘si oldu.

2004 yılından bu zamana kadar tüm alt yapı müsabakalarında ferdi ve takım sıralamalarında Ankara 1.‘si olduk.

2007 yılında küçükler kategorisinde kulüpler müsabakasında gurup Türkiye 3.‘sü olduk.

2005 yılında Aerobik Cimnastik‘te Türkiye’de yapılan ilk müsabaka Sinop ilinde yapıldı. İlk müsabakada sporcularımız kulüpler küçükler trio da Türkiye Şampiyonu oldu.

2006 yılında sporcumuz Mehmet Sait Ak Türkiye Şampiyonu olarak milli takıma davet edildi. Aynı yarışmada 7-9 yaş trioda Türkiye 2.‘si olduk. 9-11 yaş ikilide Türkiye 3.‘sü olduk.

2006 yılında sporcumuz Mert Aktaş tek erkeklerde Türkiye 2.si oldu.

2007 yılında sporcumuz Mert Aktaş tek erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldu.

2010 yılında 13- 14 yaş trioda sporcularımız Sıla YükselHale Nur Doğru ve Selcan Dursun Türkiye 3.‘sü oldu.

2011 yılında 15 – 16 yaş trioda sporcularımız Türkiye Şampiyonu oldu.

2012 yılında 7-9 yaş trioda sporcularımız Ela ŞenerZehra Genç ve Duru Coşkun’dan oluşan takımımız Türkiye 3.‘sü oldu. Ablaları da 15 -16 yaş trioda Türkiye 2.‘si oldular.

2013 yılında 7-9 yaş triomuz Türkiye Şampiyonu oldu. 15-16 yaş trio gurubumuz da Türkiye 2.‘si oldu.

 

Voleybol Başarılarımız

Voleybol branşında faaliyete kuruluşumuz olan 2002 yılında alt yapı çalışmalarıyla başladık. 2003 yılında yıldızlar ve gençler kategorilerinde maçlara çıktık.

2003 yılında Büyük bayanlarda yenilgisiz Ankara Şampiyonu olduk.

2004 yılında Büyük bayanlarda voleybol federasyonu 3. Liginde set vermeden şampiyon olduk. Voleybol federasyonunun 2. Ligini finalde şanssızlıkla kaybettik

2005 yılında Büyük erkeklerde yenilgisiz Ankara Şampiyonu olduk. Ardından katıldığımız 3. Ligi de şampiyon bitirdik.

Sponsor desteği bulamadığımızdan kulüp bütçesini çok zorlayınca 2010 yılına kadar voleybol branşında faaliyetlerimizi dondurduk.

2010 yılında tekrar voleybolda faaliyete başladık. Her yıl kadınlar ve erkekler deplasmanlı bölgesel ligde aralıksız maçlarımıza çıkıyoruz. Geçen yıl gurup 3. olarak 3. Lig maçlarına katılmayı son anda kaçırdık. 

2002 yılında basketbol faaliyetlerine başladık. 2003 yılında Ankara il birinciliği maçlarına küçükler ve yıldızlar kategorisinde çıktık. Büyükler kategorisinde  Bölgesel ligde  mücadele ettik. Kulüp olarak masrafların altından kalkamayınca alt yapı antrenmanlarıyla devam etmekte diğer kulüplere sporcu yetiştirmekteyiz.

Atletizm Başarılarımız

Atletizmde çalışmalara 2003 yılında 2 milli takım antrenörü eşliğinde başladık. Sporcularımızdan Eda Çakmak sırıkla atlama Türkiye Şampiyonluğu‘ndan sonra Fenerbahçe Spor kulübüne transfer olmuştur. İlk yıl sporcularımız yıldızlar kategorisinde 3 branşta kategorilerinde şampiyonluklar kazanmıştır.

2004 YILI

- Yıldız kızlarda Kulüpler Türkiye takım 3.‘lüğü

- Genç kızlarda Kulüpler Türkiye takım 3.lüğü

- Büyükler Ankara kulüp 1. Liği

- Uluslar arası Dr. Fazıl Küçük yarışmaları takım 3. lüğü

- Yıldızlar kategorisinde 4 milli sporcu yetiştirmek.

- ISF liseler dünya şampiyonasında sırıkla atlama 2. Liği, disk atma 2.liği

- Gençler Balkan şampiyonası sırıkla atlama 2.liği

- Sırıkla atlamada 8 Türkiye rekoru

- Sırıkla atlamada yıldızlar, gençler Türkiye Şampiyonluğu, Büyükler Türkiye 2.liği


Buse Ersoy Balkan Şampiyonası, ISF Dünya şampiyonası

Özden Öz Balkan Şampiyonası, ISF Dünya Şampiyonası

Bircan Akdoğan ISF Dünya Şampiyonası

Yağmur Damla Demiralp Avrupa Kupası, Balkan Şampiyonası(büyükler, gençler), Milletler Kupası, Salon Balkan Büyükler Şampiyonasında yarıştılar.

2005 yılı

- Genç kızlarda Kulüpler Türkiye 3.lüğü

- Büyükler Ankara kulüp 1. Liği

- Gençler kategorisinde 4 milli sporcu yetiştirmek.

- Gençler Balkan şampiyonası sırıkla atlama 2.liği

- Sırıkla atlamada 7 Türkiye rekoru

- Sırıkla atlamada  gençler ve büyükler şampiyonluğu


Sporcularımızdan Yağmur Damla Demiralp Fenerbahçe spor kulübüne, Bircan Akdoğan, Özden Öz Eskişehir atletizme, Buse Ersoy, Sibel Kırmızıgül, Ezgi Çiftçi, Burcu Türkoğlu, Merve Değirmenci Demirtaş spor kulübüne transfer olmuşlardır.

2014 yılında tekrar atletizmde 16 yaş altı yarışmaları ile pistlere 6 sporcu ile dönüyoruz.

Modern Pentatlon Başarılarımız

Modern pentatlonda 2007 yılında faaliyete başladık. İlk yıl 10 sporcu ile yarışmalara girmeye başladık.

2007 yılında yıldız e kategorisinde İlke Özyüksel  tüm turlarda da Türkiye şampiyonu oldu. Yıldız e de Deniz Yavuz’ da tüm turlarda Türkiye 2.cisi oldu.

2007 yılında sporcularımızdan İlke Özyüksel, Deniz Yavuz, Yakup Yalçın, Tuğçe Kaya, Dilan Kantar ve Selin Gencel milli takım müsabakalarında ülkemizi temsil etmişlerdir. İlke Özyüksel İtalya Falloniça’da yapılan Dünya biatlon turu yarışmasında 1.ci olmuştur.

Side ‘de yapılan uluslar arası yarışmadasporcularımız İlke Özyüksel 1.ci, Yakup Yalçın 2.ci, Uğur Gümüş 2.ci, Deniz Yavuz 4.cü olmuştur.

2008 yılında müsabakalara 10 sporcu ile katıldık.

2013 yılına kadar her yıl 15 civarında sporcu ile müsabakalara katılmaktayız. Son iki yılda federasyon yarışmalarının yılda 1-2 tane yapılması ile modern pentatlona sporcu bulmada ve yarışmalara motive etmede zorlanmaktayız.

Modern pentatlonda yarışma azlığından dolayı sporcularımızı yüzme branşına yönlendirdik. 2012 yılında Ankara 2. Lig yüzme yarışmalarında yarışan 15 sporcumuzdan  sporcularımız, Ata Mert Çetinkaya 1.ci,Kaan Işık 1.ci, Kuzey Kırklar 2.ci, Nazlı Akıllı 2.ci,Batuhan Yalçınsoy 2.ci, Gökberk Özbek 2.ci, Dilge Höke 2.ci, Batuhan Gürel 3.cü olmuşlardır. Aynı sporcular 2013 yılında da başarılı sonuçlar almışlardır. Çalışmalarımıza büyük bir hızla devam etmekteyiz.