Kulübümüz

Neden Ata Spor?

Ata Spor Kulübü, milli takım sporcusu, milli takım antrenörü olmuş, kulüplerde çalışırken pek çok sıkıntılar yaşamış, aynı zamanda sporcu çocuğu sayesinde veli olmuş beden eğitimi öğretmenlerince etik ve ahlaki değerler tarafından diğer tüm kulüplere örnek olmak amacıyla 2002 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Kısa sürede kısıtlı bütçesiyle büyük başarılar kazanmıştır. Atletizmde 8 milli takım sporcusu yetiştirmiş, sporcuları 35 Türkiye rekoru kırmıştır.

Voleybol branşını açtığı yıl büyük bayanlarda set vermeden Ankara şampiyonluğu kazanmış; 3. lig maçlarında yenilgisiz şampiyon olmuştur.

Modern pentatlon branşında yaş guruplarında bayanlarda Avrupa şampiyonlukları ve dünya 3.lüğü kazanmışlardır. Yüzme branşında Ankara şampiyonlukları kazanmış çalışmalarına devam etmektedir.

Cimnastikte 35 yıllık tecrübe ile Türkiye şampiyonlukları ve milli sporcular yetiştirmiş olup, kaliteli ve tecrübeli eğitici kadrosuyla büyük bir şevkle çalışmalarına devam etmektedir.

Ataspor, spor kulübümüz beden eğitimi öğretmeni ve milli takım antrenörü tarafından kurulmuştur. Spor kulübümüz 2002 yılında Türkiye şampiyonluğunu elde etmiş, rekortmen ve milli sporcular yetiştirmiştir.

Ata Spor Jimnastik Tarihçemiz Ata Spor Jimnastik Tarihçemiz Ata Spor Jimnastik Tarihçemiz


Misyonumuz

Toplumumuzun tüm katmanlarında yaşanan dejenerasyon ve çürüme maalesef spor kulüplerimizi de sarmış vaziyettedir.

Toplumumuzun büyük çoğunluğu gibi kazanmak için her yolun mübah sayıldığı bir spor ortamı içindeyiz. Kulübümüz öncelikle sporcunun ve velinin çıkarlarını gözeten, sporcusunu hayatın gerçekleri konusunda bilinçlendiren, eğitimlerini hayatlarının en önemli görevi olarak gören ve sporcularına gösteren, öz güveni olan, sosyal, cesur, atak, girişimci ve vatan sever bireyler olarak yetiştirmek ve sporcularını hiç bir kalıcı başarının çalışmadan ve kolay yoldan kazanılamayacağını, spor ve her alanda başarılı olmanın daha fazla çalışarak kazanılacağı konusunda bilinçlendirmek amacıyla kurulmuştur.

Ata Spor Jimnastik Tarihçemiz Ata Spor Jimnastik Tarihçemiz Ata Spor Jimnastik Tarihçemiz
Ata Spor Jimnastik Tarihçemiz Ata Spor Jimnastik Tarihçemiz Ata Spor Jimnastik Tarihçemiz