Tarihçemiz ve Başarılarımız

Modern Pentatlon Başarılarımız

Modern pentatlonda 2007 yılında faaliyete başladık. İlk yıl 10 sporcu ile yarışmalara girmeye başladık.

2007 yılında yıldız e kategorisinde İlke Özyüksel  tüm turlarda da Türkiye şampiyonu oldu. Yıldız e de Deniz Yavuz’ da tüm turlarda Türkiye 2.cisi oldu.

2007 yılında sporcularımızdan İlke Özyüksel, Deniz Yavuz, Yakup Yalçın, Tuğçe Kaya, Dilan Kantar ve Selin Gencel milli takım müsabakalarında ülkemizi temsil etmişlerdir. İlke Özyüksel İtalya Falloniça’da yapılan Dünya biatlon turu yarışmasında 1.ci olmuştur.

Side ‘de yapılan uluslar arası yarışmadasporcularımız İlke Özyüksel 1.ci, Yakup Yalçın 2.ci, Uğur Gümüş 2.ci, Deniz Yavuz 4.cü olmuştur.

2008 yılında müsabakalara 10 sporcu ile katıldık.

2013 yılına kadar her yıl 15 civarında sporcu ile müsabakalara katılmaktayız. Son iki yılda federasyon yarışmalarının yılda 1-2 tane yapılması ile modern pentatlona sporcu bulmada ve yarışmalara motive etmede zorlanmaktayız.

Modern pentatlonda yarışma azlığından dolayı sporcularımızı yüzme branşına yönlendirdik. 2012 yılında Ankara 2. Lig yüzme yarışmalarında yarışan 15 sporcumuzdan  sporcularımız, Ata Mert Çetinkaya 1.ci,Kaan Işık 1.ci, Kuzey Kırklar 2.ci, Nazlı Akıllı 2.ci,Batuhan Yalçınsoy 2.ci, Gökberk Özbek 2.ci, Dilge Höke 2.ci, Batuhan Gürel 3.cü olmuşlardır. Aynı sporcular 2013 yılında da başarılı sonuçlar almışlardır. Çalışmalarımıza büyük bir hızla devam etmekteyiz.