Haberler

Ata Çocuk Spor Akademisi Başlıyor!

Türkiye‘de bir ilk! Tam Gün Çocuk Spor Akademisi başlıyor!

Hafta içi her gün 08.00-18.00 saatleri arasında,

3 - 10 yaş arası çocuklar için hazırlanan programda çocukların; sporcu beslenmesi, fiziksel ve psikolojik gelişimleri öncelik olarak ele alınacaktır.

Kabul edilecek öğrenciler ön değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Çocuğunuzun sporcu disiplini ve ahlakıyla, kötü alışkanlıklardan uzak, pes etmeyen, mücadeleci, başarı odaklı yetişmesi için 2024 Eylül ayında Spor Akademisi’ne başlıyoruz!

24 yıllık kulüp tecrübemizle, milli takım antrenörleri tarafından yetiştirilmesini sağlıyoruz. Sağlıklı Sporcu beslenmesi önceliğimiz olacaktır.

Kontenjanımız sınırlıdır. Erken kayıt avantajlarından faydalanabilirsiniz!

 

Haftalık Program

  Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma
08.00-09.00 İlgi Köşelerinde Oyun İlgi Köşelerinde Oyun İlgi Köşelerinde Oyun İlgi Köşelerinde Oyun İlgi Köşelerinde Oyun
09.00-09.30 Kahvaltı Kahvaltı Kahvaltı Kahvaltı Kahvaltı
09.30-10.30 Oyun Hareket Etkinliği Oyun Hareket Etkinliği Oyun Hareket Etkinliği Oyun Hareket Etkinliği Oyun Hareket Etkinliği
10.30-11.30 Cimnastik Cimnastik Cimnastik Cimnastik Cimnastik
11.30-12.30 Türkçe Dil Etkinliği Türkçe Dil Etkinliği Türkçe Dil Etkinliği Türkçe Dil Etkinliği Türkçe Dil Etkinliği
12.30-13.30 Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği Öğle Yemeği
13.30-15.00 Dinlenme Dinlenme Dinlenme Dinlenme Dinlenme
15.00-16.00 Basketbol Voleybol/Futbol Bale/Atletizm Tenis/Badminton Okçuluk/Eskrim
16.00-16.45 Sanat Etkinliği Dart/Bocce Müzik Görsel Sanatlar Çocuk Yogası
16.45-19.00 İkindi Kahvaltısı ve Eve Dönüş İkindi Kahvaltısı ve Eve Dönüş İkindi Kahvaltısı ve Eve Dönüş İkindi Kahvaltısı ve Eve Dönüş İkindi Kahvaltısı ve Eve Dönüş

 

Çocuk Gelişiminde Sporun Önemi

Çocuklarımızın sağlıklı büyüme ve gelişmesinde sporun çok önemli bir katkısı vardır. Sadece fiziksel anlamda değil, aynı zamanda ruhsal, bilişsel, sosyal ve kişisel gelişimlerinde de spor önemli bir rol oynar. Çağımızın en önemli sorunlarından biri haline gelen fiziksel aktivite eksikliği, çocuklarda obezite, diyabet ve dikkat eksikliği gibi hastalıklara zemin hazırlamaktadır. Uzun süre tablet, televizyon ve bilgisayar karşısında zaman geçiren, spordan uzak duran ve açık alanlar yerine alışveriş merkezlerinde dolaşmayı tercih eden çocuklar, ileriki dönemde önemli kronik hastalıklar için aday haline gelirler. Düzenli olarak spor yapan çocuklar, yaşıtlarına göre birçok farklı özelliğe sahiptirler. Bireysel ya da takım oyunu sporlarını düzenli olarak yapan bu çocuklar, genellikle yetişkinlik dönemlerinde de spora devam ederler. Çocukluk döneminde yaptıkları sporun olumlu etkilerini hayat boyu yaşarlar.

Disiplinli bir yaşam sağlar…

Spor yapan ve bir takımla çalışan çocuk, kendi değerinin farkındadır. Özgüvenli, sorumluluk bilinci yüksek, disiplinli bireylerdir. Bu çocuklar hedef belirleme ve hedefe ulaşma konusundaki bilgi ve beceriyi spor sayesinde kazanırlar. Takım içindeki çocuklar, spor aktivitelerine katılırken grup içerisinde hareket etmeyi, kazanmayı veya kaybetmeyi, kurallara uymayı öğrenirler.

Sağlıklı bir beden ile çocukları hastalıklardan uzak tutar…

Spor, çocukların gelişim döneminde kas ve eklemlerin güçlenmesini, kalp ve akciğer gibi organların gelişmesini sağladığı gibi sindirim sisteminin de düzenli çalışmasında olumlu bir etki sağlar. Dolayısıyla, yetişkin dönemde karşılaşabileceği kalp hastalığı, hipertansiyon, mide ve barsak hastalıkları gibi birçok hastalığın görülme sıklığını belirgin ölçüde azaltır.

Ruhsal ve fiziksel dengeyi destekler…

Sosyalleşip, ekip halinde çalışma konusunda yetkinleşirler. Yaşadıkları sorunlar karşısında hızlı ve çözümcü karar verme yeteneğine sahiptirler.

Spor yapan çocuklar, yaptıkları spor dalına göre değişmekle birlikte güçlü reflekslere ve yüksek odaklanma becerilerine sahiptirler. Bu özellik, onların bilişsel (zihinsel) gelişimlerini önemli ölçüde artırır.

Daha az stresli ve daha az kaygılıdırlar. Depresyon bu çocuklarda çok daha nadir görülür.

Sigara ve madde kullanımı gibi zararlı alışkanlıklardan uzaktırlar.

Lider olarak yetişirler.

Çocuğun okul başarısını yükseltir…

Bu çocukların hafıza ve öğrenme kapasiteleri çok daha fazla gelişir. Hızlı karar alma ve çözme konusunda yetkinlerdir. Bu nedenle matematiksel başarıları oldukça yüksektir, daha çabuk öğrenirler. Olumlu koşullar spor yapmayan çocuklara göre çok daha iyi organize yönetirler.

Enfeksiyon sıklığını azaltır... Düzenli olarak spor yapan çocukların bağışıklık sistemi çok güçlüdür ve sağlıklı beslenirler. Bu nedenle hastalıklara karşı dirençleri çok yüksektir, daha az hastalanır ve daha az doktora giderler.

En Son Haberler ve Duyurular

Kulübümüzle ilgili tüm önemli gelişmeleri Haber ve Duyurular sayfasından takip edebilirsiniz.


Tüm Haberleri Gör ➔

Öne Çıkan Haberler ve Duyurular