Bizi Arayın : (0312) 315 66 21

Ata Spor Projesi Nedir?Araştırırsanız göreceksiniz ki Türkiye voleybolda ve basketbolda yıldızlar (16 yaş) ve gençler (18 yaş) kategorisinde Avrupa ve dünya şampiyonu olmaktadır. Hatta 17 eylül 2017 de 23 yaş altı dünya şampiyonasında finalde Brezilya’yı yenerek şampiyon olduk. 
 
Tesisleşmenin artık mükemmel olduğu futbolda, ülkemizden hiç futbolcu yetişmez de Almanya’da zor şartlarda yaşayan 2 milyon gurbetçi çocuğundan 500 civarında üst düzey futbolcu nasıl yetişir? Alman futbol milli takımının orta sahası 3 Türk futbolcuya emanet edilmiştir. Türkiye milli takımının tamamı Almanya alt yapısında yetişmiştir.  
 
Ülkemiz sporunda sistem olmadığı ve sadece yeteneklilerle yapıldığından yıldız ve gençlerde yendiğimiz rakip ülke sporcularına yaş büyüdüğünde yeniliyoruz.  Çocukken verilmesi gereken esneklik ve koordinasyon(jimnastik) her antrenmanda alınması gereken güç, kuvvet , çabukluk ve dayanıklılık (atletizm) antrenmanı olmadığından, sporcularımızın geçmişi temelsiz olduğundan ilerleyemiyoruz. Sporda ülkemizde tesadüfler harici daimi başarı yakalanması imkansız dır. Çünkü takım sporları antrenörlerinin jimnastik ve atletizm bilgisi maalesef sıfırdır. 
 
Basketbol ve voleybol kulüplerimiz alt yapı çalışması yerine spor okulları adı altında sadece TİCARET  yapmaktadır. Çalışmalar sadece bir saat yapılıp, bir saatte kaç öğrenciden para alabileceğinin hesabı yapılmaktadır.
 
Ata Spor Kulübü‘ne  basketbol ve voleybol çalışmaları için başvuran öğrenciler BİR SAAT PROFESYONEL CİMNASTİK ve bir saat basketbol veya voleybol antrenmanı yapmaktadır. 4 yıllık bir geçmişi olan projemiz 2 yıldır başarıdan başarıya koşmaktadır. 
 
Hem basketbol hem de voleybolda 2-3 yıl içinde Türkiye Şampiyonu olduğumuzda tüm kulüpler projemizi uygulamak zorunda kaldıklarında projemiz başarıya ulaşmış olacaktır.

« HABERLER

BRANŞLARIMIZ

BAŞARILARIMIZ

Longchamp Outlet | Longchamp Outlet Online | Longchamp handbags