Bizi Arayın : (0312) 315 66 21

Ata Çocuk Spor Akademisi Açıldı

NEDEN ‘’ATA ÇOCUK SPOR AKADEMİSİ’’
 
Çocuk Gelişiminde Sporun Önemi
 
Çocuklarımızın sağlıklı büyüme ve gelişmesinde spor çok önemli bir katkı sağlar. Sadece fiziksel anlamda değil, aynı zamanda ruhsal, bilişsel, sosyal ve kişisel gelişiminde de spor, önemli bir rol oynar. Çağımızın en önemli sorunlarından biri haline gelen fiziksel aktivite azlığı, çocuklarda obezite, diyabet ve dikkat eksikliği gibi hastalıklara önemli oranda zemin hazırlamaktadır. Uzun süre tablet, televizyon ve bilgisayar karşısında zaman geçiren, spordan uzak duran ve açık alanlar yerine alışveriş merkezlerinde dolaşmayı tercih eden çocuklar, ileriki dönemin önemli kronik hastalıkları için aday haline gelirler.
 
Düzenli olarak spor yapan çocuklar, yaşıtlarına göre birçok farklı özelliğe sahiptirler. Bireysel ya da takım oyunu sporlarından herhangi birini düzenli olarak yapan bu çocuklar, genellikle yetişkinlik dönemlerinde de spora devam ederler. Çocukluk döneminde yaptıkları sporun olumlu etkilerini hayat boyu yaşarlar.
Disiplinli bir yaşam sağlar…
 
Spor yapan ve bir takımla çalışan çocuk, kendi değerinin farkındadır. Özgüvenli, sorumluluk bilinci yüksek, disiplinli bireylerdir. Bu çocuklar hedef belirleme ve hedefe ulaşma konusundaki bilgi ve beceriyi spor sayesinde kazanırlar. Takım içindeki çocuk spor aktivitelerine katılırken grup içerisinde hareket etmeyi, kazanmayı veya kaybetmeyi, kurallara uymayı öğrenirler.
 
Sağlıklı bir beden ile çocukları hastalıklardan uzak tutar…
 
Spor, çocukların gelişme döneminde kas ve eklemlerin güçlenmesini, kalp ve akciğer gibi organların gelişmesini sağladığı gibi sindirim sisteminin de düzenli çalışmasında olumlu bir etki sağlar. Dolayısıyla yetişkin dönemde karşılaşabileceğimiz kalp hastalığı, hipertansiyon, mide, barsak hastalıkları gibi birçok hastalığın görülme sıklığını belirgin ölçüde azaltır.
 
Ruhsal ve fiziksel dengeyi destekler…
 
Sosyalleşip, ekip halinde çalışma konusunda yetkinleşirler. Yaşanılan sorunlar karşısında hızlı ve çözümcül karar verme yeteneğine sahiptirler.
 
Spor yapan çocuklar, yaptıkları spor dalına göre değişmekle birlikte güçlü refleklere ve yüksek odaklanma becerilerine sahiptirler. Bu özellik onların bilişsel (zihinsel) gelişimlerini önemli oranda artırır. Daha az stresli daha az kaygılıdırlar. Depresyon bu çocuklarda çok daha nadir görülür. Sigara ve madde kullanımı gibi zararlı alışkanlıklardan uzaktırlar.
 
Lider olarak yetişirler.

 
 
Çocuğun okul başarısını yükseltir…
 
Bu çocukların hafıza ve öğrenme kapasiteleri çok daha fazla gelişir. Hızlı karar alma ve çözme konusunda yetkindirler. Bu nedenle matematiksel başarıları oldukça yüksektir, daha çabuk öğrenirler. Olumsuz koşulları spor yapmayan çocuklara göre çok daha iyi organize yönetirler.
 
Enfeksiyon sıklığını azaltır…

Düzenli olarak spor yapan çocukların bağışıklık sistemi çok güçlüdür, daha sağlıklı beslenirler. Bu nedenle hastalıklara karşı dirençleri çok yüksektir, daha az hastalanır daha az doktora giderler.
 
Tüm bu nedenlerle Dünya da ve Türkiye ‘de ilk olan ATA ÇOCUK SPOR AKADEMİSİ‘ni açtık.

Akademimizde kaliteyi en üst seviye de tutmak için, çocuklarımızı sportif testlere tabi tutarak sınavla alacağız. Akademimize kısıtlı sayıda öğrenci kabulü yapılacaktır. Seçmeler 02 mart 13 mart tarihleri arasında yapılacaktır. Kulübümüz 16 mart tarihinde faaliyete başlayacaktır.
 
Bilgi için: Yasemin Yılmaz 0543 550 60 51  Vacip Yavan 0505 623 69 87 

« HABERLER

BRANŞLARIMIZ

BAŞARILARIMIZ

Longchamp Outlet | Longchamp Outlet Online | Longchamp handbags